Olomouc je taková moravská Praha

Kdo byl někdy v Olomouci, tak ví jak krásná je jejích architektura. Všechny ty historické budovy v celém centru města na vás budou působit, jako by jste byli v Praze. Opravdu ji hodně lidí k ní přirovnává a říká se, že Olomouc je taková Praha akorát na Moravě. Pronájem kanceláře v Olomouci se tedy jeví jako skvělá volba pro každého podnikatele, který chce být v centru dění na celé Moravě.

 

 

Koupit nebo nekoupit autodráhu?

Každý tatínek alespoň jednou za život vlastnil svou autodráhu, která se stala opravdu nezapomenutelným dárkem. Proč tento pocit nedopřát svému synovi. Jenomže z vlastní zkušenosti vím, že autodráha pro děti je vlastně takovým dárkem skoro pro celou rodinu, protože každý touží si zahrát a stát se závodníkem. V mém případě jsem dostal svou autodráhu asi v deseti letech na Vánoce a paradoxně ten, který si s ní hrál nejvíc jsem nebyl já, ale můj otec.

Kde najít tabulku rozměrů hliníkových profilů

Sháníte pro svoji potřebu určitý objem hliníkových profilů pro konstrukci budovy? Tak to máte celkem těžké najít webovou stránku, na které se skutečně něco dozvíte. U většiny výrobců je první pohled při zobrazení na mobilu - prostě je to škaredé a nepřehledné. A když už si to otevřete na počítači, jediná informace je tak možná to, že "vyrábí hliníkové profily všech rozměrů". Pak tam zavoláte a nejsou schopní poslat cenovou nabíku.

To však není případ Frigomontu. Ten má na svém webu přehledně popsané druhy, velikosti, tloušťky, délky a šířky. K tomu si jednoduše kliknete a pošlete nezávaznou poptávku na konkrétní druh. Není problém ani zvolit barvu - k dispozici je na webu vzorník RAL. 

PS: Pochopitelně web šlape i na mobilech a tabletech. Takže, jestli hliníkové konstrukční profily, tak jedině Frigomont!

Co by měl mít každý podnikatel v potravinářství nebo pohostinství?

Zpracování a prodej potravin je dost specifickou oblastí, která vyžaduje speciální podmínky a zacházení. Pro podnikání v tomto oboru musíte splnit spoustu požadavků. A i když už máte živnostenský list a úspěšný podnik, ani tak nejste z obliga. Potraviny se musí uchovávat ve speciálních mrazicích boxech nebo chladničkách. Když přijde kontrola, musíte mít provozovnu v pořádku, dodržovat hygienické předpisy atd.

mrazici boxy

Poctivý podnikatel nemá s těmito podmínkami problém a je v jeho nejlepším zájmu mít vše v pořádku, protože tak budou spokojení zákazníci a následně i on on, protože se podniku povede dobře.

Kanceláře střední třídy

Nároky se zvyšují téměř na všech polích. I na těch, kde vyroste další z mnoha nových kanceláří. To co dříve bylo až přehnaným luxusem, považují si dnes firmy jako běžný standart. Ostatně, taková klimatizace je samozřejmostí každé nově budovy. Těžko tak konkurovat, zvláště u těch středních komplexů a firem. Ti nejlepší totiž nabízejí mnoho věcí navíc, menší konkurují cenou. Do středních patří mimo jiné i Business park Brno. Na 34 000 kilometrů čtverečních kanceláří nechybí nic dopadá nejedna firma, ale vzhledem ke kolaudaci v roce 2007 je zde vidět ten propastný rozdíl. Co dříve bylo považováno za jedo z nejlepších míst odkud podnikat v Brně, je po necelých deseti letech pouze pomníkem. Samozřejmě jde stále o velice výborné místo, teď již ideální pro ty střední firmy, ale dávná sláva jakoby byla zapomenuta a zastíněna.

 

Informační prosklené vitríny pro veřejnou správu

 

Prosklené vitríny před úřadem se staly místem, kam si obyvatele měst zvykly chodit sledovat aktuální informace. Dnes sice již všechny takovéto informace najdeme na internetu, ale starší obyvatelé je tam určitě hledat nebudou. Dalším důvodem, proč pořizovat prosklené vitríny je ten, že veřejná správa je povinna ze zákona vyvěsit určité informace na veřejně dostupné místo. K tomu slouží právě skleněné vitríny, které mají magnetické pozadí a dokumenty se tak jednoduše přichytí pomocí magnetů.

 

Český výrobce vitrín, firma Forplast, vyrábí vitríny ve variantách dvoukřídlá, jednokřídlá i oboustranná. Pokud hledáte vitríny, které jsou vyrobeny kvalitně, pochází z české výroby a vydrží dlouho, tak Forplast je firma, kterou hledáte.

 

Co je signmaking?

 

Slovo anglického původu signmaking značí obor, který se zabývá výrobou značení a reklamních sdělení. V České republice existuje Asociace výrobců signmakingu , která zaštiťuje výrobce a má za cíl předávat informace a novinky z oboru, zavádět technické i výrobní standardy a rozvíjet komunikaci mezi jednotlivými subjekty.

signmaking

 

Do signmakingu tedy řadíme světelné panely, plastické nápisy, neonové reklamy, LED obrazovky, nasvětlení fasád a výloh, markýzy, orientační systémy, polepy aut, magnety, okenní grafiku, vitríny, 3D reklamu a další.

 

Kancelář jako v přírodě

Hledáte ty nejlepší kanceláře a zároveň si potrpíte na příjemném prostředí a ekologické odpovědnosti vůči svému okolí a lidstvu. V tom případě se dívejte po něčem, co je označeno jako zelená kancelář.

 

Co ještě stihnete odečíst ze základu daně do konce roku?

Spousta podnikatelů se na konci roku shání po tom, co si všechno může odečíst ze základu daně. Máme pro vás tipy, co všechno ještě stihnete!

dane

  1. Dary

    Dary jsou ideálním řešením právě na konci roku. Mějte však na mysli, že minimální hodnota daru musí přesáhnout buď 1.000 Kč nebo 2 % základu daně, zároveň nesmí přesáhnout 15 % základu.

  2. Darování krve

    Za každé bezplatné darování krve si můžete odečíst až 2.000 Kč. A ještě můžete mít dobrý pocit, že jste někomu možná zachránili život.

  3. Vzdělávání

    Nezapomeňte, že si také můžete odečíst poplatky za školení a vzdělávání zaměstnanců či vás samotných. Nejvyšší možná částka je 10.000 Kč (výjimku tvoří poplatník se zdravotním postižením, zde se odečet zvyšuje na 13 – 15.000 Kč podle rozsahu postižení).

Epoxidová podlaha pro celé Brno

Brno, to je prostě pohádka. Takové město jen tak nenajdete. S Prahou se dá jen těžko srovnávat, ta je úplně jinde. Příběhy, které píše tato moravská metropole, to je něco. Kůň s penisem, Tenisák Boy Hašek a třeba Prígl. K Brnu však nemyslitelně patří také spousta průmyslových areálů, které potřebují kvalitní epoxidované podlahy. Kdo se pak o tyto podlahy stará? Ne, není to firma, která by si říkala Průmyslové podlahy Brno. Je to JA Clean z Vlašimi!

průmyslové podlahy