Obývací pokoj: Jak vytvořit moderní design?

Obývací pokoj, místnost, kde trávíme značnou část svého času a zároveň sem vodíme všechny naše návštěvy. Jedná se do jisté míry o reprezentativní pokoj, ve kterém nám musí být příjemně. Co ale dělat v případě, pokud už se necítíme útulně? Možností jsou spousty, od nákupu nového nábytku, sedací soupravy až po celkovou rekonstrukci, která vzdechne pokoji svěží design. Vše se odvíjí od rozpočtu a vaší chuti tvořit něco nového i za cenu dočasného nepořádku vlivem přestavby.

konferenční stolek

Jak má vypadat obývací pokoj?

Návod nebo příručku s názvem "Klasický obývák" v knihovně ani na internetu nejspíš nenajdete, proč? Protože zkrátka neexistuje. Vy jste tak odkázání na nepřeberné množství studií, ukázkových pokojů v prodejnách s nábytek a fotek věhlasných českých i světových interiérových návrhářů, kde budete hledat inspiraci pro nový obývací pokoj.

Pozor na styl "klasický český obývák"

V našich končinách je zvykem, že se obývací pokoje velmi často podobají, dvojnásobně to platí u panelových domů. Jedná se o pozůstatek, kdy bylo dostupných jen pár modelů obývacích stěn. Nyní je situace o poznání lepší, jen lidé jsou takto naučeni a zejména starší generace vzdorují moderním trendům a vybírají si to, co má soused i sousedka v patře. I když disponujeme stejnou rozlohou, neznamená to, že musíme koupit stejný nábytek a doplňky. V novém obývacím pokoji se nechceme cítit jako u souseda, proto je nutné chvíli vybírat a najít si čas najít inspiraci a neotřelý design.

Moderní styl obývacích pokojů

Jakákoliv rekonstrukce chce jistou dávku odvahy, výsledek však poté stojí za to a vnese do interiéru novou energii, díky ní se budete cítit příjemně a útulně, a to nemusíte přímo kupovat nový byt nebo dům. Trendem dnešní doby jsou vzdušné nábytkové sestavy, tónované do světlých odstínů, plovoucí podlahy nebo lina, dále odlehčené sedací soupravy teplých barvách, minimum tapet, a nakonec místo závěsů žaluzie nebo záclonky. Pokud chcete, vítaným doplňkem je konferenční stolek nebo vázy.