Dětský vak na sezení vyrobíte i sami, ale jednodušší je si ho koupit

Dětský vak na sezení

V současné době představuje sedací vak, jemuž se také říká pytel či anglicky bean bag, jednu z možností, jak pohodlně relaxovat, aniž byste zatěžovali svou páteř. Sedací vak si zamilují také vaše ratolesti, které si jen tak ulehnou do měkkého a listují si knížkami. Jestliže přemýšlíte, že dětský vak na sezení vyrobíte sami, klidně můžete, ale počítejte s tím, že vám to zabere spoustu času. Jednodušší je do sedacího pytle investovat.

Samozřejmě vás potěší, že dětský vak na sezení má široké uplatnění. Poslouží jako pohodlná sedačka, obrovské křeslo, ale také polštář či matrace pro odpočinek. Odpoledne nemusí jít vaše dítě ležet do postele, stačí, aby si odpočinulo v sedacím vaku. Dokonce se nemusíte bát, že by vak škodil zádům vašeho dítěte, protože opak je pravdou. Sedací vaky poskytují páteři dostatečnou oporu a dokážou se jí přizpůsobit.

Pro koho jsou sedací vaky vhodné?

Sedací vak dokáže zastat funkci několika druhů nábytku, a tak ho využije opravdu celá rodina. V dětském pokoji poslouží k hraní i odpočinku, ale také jsou vhodným doplňkem interiéru. Se sedacím vakem snadno zaplníte prázdný kout. Do dětského pokoje zřejmě pořídíte nějakou pestrobarevnou variantu, zatímco v obývacím pokoji se budete držet trochu zkrátka a sáhnete po elegantnější verzi. Výrobci připravili možnosti pro všechny.

Sedací vaky jsou měkké, a tak do nich zapadne jak dospělý, tak i ratolest. Senioři příliš důvěru do tohoto druhu nábytku nevkládají, přitom je to obrovská škoda, protože sezení ve vaku eliminuje bolesti zad.

Čemu věnovat pozornost při výběru?

Jestliže jste se rozhodli spíše sedací vak koupit, protože jste si uvědomili, že by vám jeho výroba zabrala spoustu času, tak se při výběru zaměřte hlavně na to, čím je vyplněn. Design by neměl hrát hlavní roli, protože co z toho, když se vám po pár měsících kuličky slehnou.